Роналдо донесе победата на Ювентус над Лацио с 2:1 в  дербито

...

Роналдо блести, Ювентус печели

Роналдо донесе успеха на Ювентус над Лацио с 2:1 в  дербито на 34-ия кръг на италианската Серия А. Така отборът от Торино направи голяма крачка към девета поредна купата страната. Португалецът се разписа от дузпа при започване на втората част (на снимката) и 53-ата минута. Така попаденията на португалецът в Серия А  към този момент са 51. За малко той излезе и отпред при голмайсторите, само че таранът на Лацио Чиро Имобиле го изравни, откакто се разписа от дузпа в края на дуела. Двамата имат по 30 попадения през сезона (по 12 от дузпи) и ще продължат борбата си за голмайсторския приз до края на сезона.  Преди прекратяването на шампионата поради пандемията от ковид единствено една точка разделяше двата отбора, само че в този момент разликата към този момент е цели 11 в интерес на водача от Торино. След този триумф с 80 точки Ювентус се откъсна доста пред преследвачите Интер със 72 точки и Аталанта със 71 точки и има потребност от единствено 4 т в оставащите 4 кръга до края на сезона, с цел да победи с купата.  " Старата госпожа " няма загуба на " Алианц Стейдиъм " в Серия А от 22 април 2018 година, като до този миг записа вкъщи 32 победи и 6 равенства.